Українські школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, уже найближчим часом зможуть відмовитися від їх дублювання в паперовій формі. Про це повідомляє Міносвіти.
За інформацією освітнього відомства, для можливої відмови шкіл від паперових журналів будуть підготовані відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.
У Міносвіти повідомляють, що відомство вже розпочало проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів і щоденників. У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше два-три заклади з кожної області.
Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня. Усі отримані від учителів та адміністрацій шкіл зауваження будуть опрацьовані та враховані під час налаштування системи. Після завершення цього етапу державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам на безоплатній основі.
Також очікується, що переваги широкого застосування електронних щоденників зможуть відчути й батьки, які в режимі онлайн бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі вчителів тощо.
У разі переведення учнів на дистанційне навчання е-щоденники теж стануть у пригоді. Через них учні зможуть отримувати завдання та слідкувати за змінами, що відбуваються у школі.
«Нове програмне забезпечення розроблене на базі державної модульної системи АІКОМ, яка відома багатьом освітянам як інструмент зі збору освітньої статистики. Система має доволі зручний та зрозумілий для освітян інтерфейс. Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитися від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів», — наголошують у Міністерстві освіти і науки.
За словами заступника міністра освіти Артура Селецького, це дасть змогу прибрати зайве навантаження на вчителів.
Також у МОН розраховують, що в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо прямуватиме за ним до нового навчального закладу.
Немає коментарів:
Дописати коментар